Skialpinismus Harrachov

Skialpinismus už dávno přestal být extrémním typem pohybu na lyžích, kterým se horolezci přibližují pod skalnaté alpské stěny nebo strmé štíty hor, dnes lidé objevují kouzlo skialpinismu, aby utekly z přeplněných sjezdovek a mohli si vychutnat krásu zasněžených hor na místech, kde před nimi dlouhé týdny nikdo nebyl. Je to velmi příjemný relax, po pracovním týdnu vyrazit do divoké přírody, pohybovat se na lyžích ve volném terénu a užívat si maximální svobody, oprostit se od pracovních stresů a užívat si úplnou volnost většinou v místech, kde nepotkáte třeba celý den člověka. Nebo je samozřejmě možné pojmout skialpinismus jako sportovní disciplínu a vyhledávat si oblíbené trasy všech náročností a užívat si radost z tohoto pohybu.

Jen vy a příroda, prožijte hory na plné pecky!

Skialp Harrachov v Krkonoších

Harrachov je krásným Krkonošským střediskem s bohatou historií a malebným okolím. Není asi třeba jej nějak hluboce představovat, Harrachov je známým lyžařským střediskem, ale nejsou to jen sjezdovky a skokanské můstky. Harrachov je ideálním výchozím místem k zimním túrám do hor.

1. trasa – Po stopách Harrachových myslivců

 

Vosecká bouda na sněžnicích

Od Mumlavských vodopádů se vydáme, přes vrchol Plešivce divokým údolím Velké i malé Mumlavy dojdeme na Voseckou boudu a odsud dolů údolím potoků až k mumlavě a dále do Harrachova.

Čekají vás fantastické výhledy na panorama Krkonoš, Jizerských i Lužických hor, ale třeba i na Bezděz Ještěd až na České středohoří. I v turistické oblasti uvidíte pravou divočinu, potoky s ledovými břehy a polštáři prachového sněhu, navíc poměrně nenáročnou trasou.

 

Rezervovat

Výlet na skialpech Krkonoše m

2. trasa – Pomezím zemí i hor

Harrachov leží nejen na Česko – Polském pomezí, ale také na pomezí Krkonoš a Jizerských hor a právě tenhle kout je doslova liduprázdnou divočinou, hluboce zařízlé údolí Jizery, Divoké kaňony na České, ale hlavně na polské straně hranice, žádné turistické cesty, to dělá z této trasy naprosto unikátní túru divokou přírodou.

Trasa je fyzicky náročnější, protože nás čeká řada strží, do kterých sestoupíme a řada prudších výstupů. Odměnou pak je neopakovatelná atmosféra ryzí divočiny.

 

Rezervovat

 

3. trasa – Známá místa cestou necestou

Když budeme jmenovat Voseckou boudu, Labskou boudu, Pramen Labe a Dvoračky, napadne Vás spíše výlet na běžkách, ale věřte, že dají najít cesty, kde rozhodně nepůjdeme po urolbovaných stopách. Právě naopak, půjdeme hlubokým sněhem, kde sněžnice naplno využijeme.

Poznáte strmé údolí Kamenice, plochý vodopád sotva znatelné pěšiny na Česko – Polské hranici. Polskou stranou Krkonoš se dostaneme na sněžné jámy, uvidíme divoký labský důl i Pančavský vodopád a podle chuti je možné trasu ještě prodloužit přes sedlo Zadního plechu.

 

Rezervovat

„I love the scents of winter! For me, it’s all about the feeling you get when you smell pumpkin spice, cinnamon, nutmeg, gingerbread and spruce.“

Skialpinsitický kurz v Krkonoších

skialpinistický kurz krkonoše

Prašan… liduprázdné sněhové pláně, dlouhé sjezdy hlubokým sněhem, snad každý o tom přemýšlí ve frontě na lanovku. Každý v duchu závidí skialpinistům jejich volnost, nespoutanost sjezdovkami. A přitom je to tak snadné, nejprve si vyzkoušet skialpinismus třeba na kurzu, kde se naučíte správnou techniku, dozvíte se řadu informací o lavinové prevenci a naučíte se zvládat i krizovější situace.

Každoročně pro začínající skialpinisty vypisujeme skialpinistický kurz Krkonoše se zázemím na klasické horské chatě s neopakovatelnou atmosférou

Více informací naleznete na našich specializovaných stránkách www.LyzarskeKurzy.cz   

 

Lavinový kurz Rakousko

Laviny k horám patří odjakživa a neodmyslitelně, a o skialpinistických túrách to platí dvojnásob, Je proto velmi důležité orientovat se v lavinové problematice a včas rozpoznat hrozící nebezpečí, případně se nebezpečným místům vyhnout.

Ze statistika také vyplývá, že nejúčinnější je takzvaná kamarádská pomoc, tedy pomoc do 15 – ti minut od zasypání a kdo jiný než vaši kamarádi Vám pomohou, pokud vědí, co mají dělat a jak se zachovat. Na kurzu si vše vyzkoušíte v praxi, lavinový kurz pro Vás organizují a dohlíží členové horské služby ČR i horští průvodci s mnohaletou praxí.

Kompletní informace ke kurzu uvádíme na našem portálu LyzarskeKurzy.cz, kde je možné i se na kurz přihlásit.  

Více informací naleznete zde: Lavinový kurz Rakousko

 

Skialpinistický výšlap Turnitzské Alpy Rakousko 2 dny

Víkendový skialpinistický výšlap do hor, nedaleko Českých hranic, je určen jak začátečníkům, tak pokročilým skialpinistům. Zájezd probíhá v příjemné atmosféře malých skupinek maximálně 5 osob na jednoho průvodce. Dle sněhových podmínek se Skialpinistický zájezd odehrává v předhůří Ap (Voralpen) nebo nedaleko Linze (Türnitzské Alpy). Noc strávíme na horské chatě nebo je možná i varianta s bivakem, za velmi nízkou cenu (po individuální domluvě)

Kompletní informace ke kurzu uvádíme na našich stránkách LyzarskeKurzy.cz, kde je možné i se na kurz přihlásit.  

Skialpinismus Rakousko Turnitzské Alpy

 

Skialpinismus Nízké Taury :: skialpinistický zájezd

Skialpinistický zájezd do oblasti Nízkých Taur na prodloužený víkend zahrnuje čtyři krásné túry v okolí masivu Hohe Dachstein. Oblast je známá díky dlouhým a bezpečným sjezdům ve volném terénu. Zúčastnit tohoto programu se mohou jak začátečníci, tak pokročilejší skialpinisté, kteří chtějí strávit pár dní na horách v partě podobných nadšenců. Skialpinistické túry pořádáme v malých skupinkách, každá se svým průvodcem, abychom byly schopni reflektovat fyzické schopnosti všech lyžníků. Na jednotlivé túry vyrážíme z rodinného penzionu v idylickém městě Hallstatt.

Kompletní informace ke kurzu uvádíme na našich stránkách AktivniDovlena.cz, kde je možné i se na kurz přihlásit.  

 

Skialpinismus Vysoké Taury

Skitouring ve Vysokých Taurách je zájezdem pro opravdové nadšence skialpinismu, spíme na tradiční horské chatě alpenvereinu, kam musíme dojít na skialpech, a odsud vyrážíme každý den na skialpinistickou túru v okolí třetí nejvyšší hory Rakouska Grossvenediger. Na lyžích trávíme každá den 4- 6 hodin denně výstupem a k tomu krásné sjezdy. Každá den výstupu od chaty vystoupíme na vrchol přes 3000m!!!

Kompletní informace ke kurzu uvádíme na našem speiscializovaném serveru, kde je možné i se na kurz přihlásit.  

Více informací naleznete zde: Skialpinismus Grossvenediger Vysoké Taury

 

Skialpinistický zájezd Island Landmannalaugar

Skilapinismus na Islandu je výlet do říše ledu a oblast Landmannalaugar je perlou této říše. V letě se jedná o jednu z nejnavštěvovanější oblast na celém Islandu, známou jako „Duhové hory“, pro skialpinisty skýtá nekonečné množství tras, které jsou svou povahou spíše nenáročnou turistikou v opravdu nádherné přírodě s miniaturními gejzíry, horkými potoky a nekonečnou scenérií vyhaslých vulkánů. Základnou je nám chata, ale je potřeba si sbalit i zimní výbavu, v chatě není moc teplo, kolem 0 

Kompletní informace ke kurzu uvádíme na našich stránkách LyzarskeKurzy.cz, kde je možné i se na kurz přihlásit.  

pavel brichta

Writer & Blogger

Related Posts:

 • All Post
 • Kurzy pro insturktory
 • Letní zážitky
 • Lyžařská škola
 • Naše zázemí
 • Přidej se k nám!
 • Pro skupiny
 • Tábory
 • Travel Tips
 • Zimní zážitky

Co ještě umíme

 • All Post
 • Kurzy pro insturktory
 • Letní zážitky
 • Lyžařská škola
 • Naše zázemí
 • Přidej se k nám!
 • Pro skupiny
 • Tábory
 • Travel Tips
 • Zimní zážitky

Tohle jsme my!

Jsme parta lidí, nadšenců, kteří mají ve své DNA sport, dobrodružství a zábavu

Newsletter

Ať něco neprošvihneš!

Přeci nechceš přijít o skvělé zážitky.

You have been successfully Subscribed! Please Connect to Mailchimp first

Adventure!!!

Neseď doma a zažij s námi dobrodružství na každém kroku!

Doporučené stránky

 • All Post
 • Kurzy pro insturktory
 • Letní zážitky
 • Lyžařská škola
 • Naše zázemí
 • Přidej se k nám!
 • Pro skupiny
 • Tábory
 • Travel Tips
 • Zimní zážitky

Instagram

Kategorie

Edit Template